Dla klientów indywidualnych | Dla firm | Dla sportowców
Zabiegi dla klientów indywidualnych
KLAWITERAPIA

Jest nieinwazyjną metodą rehabilitacji neurofizjologicznej i psychologicznej, wykorzystującą procesy samonaprawcze organizmu uruchamiane stymulowaniem za pomocą klawików (clavus–gwóźdź), poprzez bodźcowanie stref bolesnych i biologicznie aktywnych.
Działa odtruwająco na organizm, reguluje układ nerwowy, trawienny, wegetatywny, enzymatyczny i hormonalny. Wzbudza utracone przewodnictwo sygnałów nerwowych.
Skuteczność klawiterapii odnotowano w znoszeniu zaburzeń następujących układów: odporności, infekcji górnych dróg oddechowych, układu trawiennego, moczowego i płciowego, krążenia, serca, chorób krwi, gruczołów dokrewnych, zaburzenia układu mięśniowego, więzadłowego, kostno-stawowego, kończyn, zmysłów: wzrok, słuch, powonienie, deformacji kręgosłupa i korekta wad postawy, znoszenie bólu, neuralgii i porażeń, odreagowanie psychologiczne i nerwowe, poprawa komfortu życia pacjentów ze stwardnieniem rozsianym (SM, SLA), w neuropatiach i polineuropatiach, w onkologii oraz HIV/AIDS.
KRIOTERAPIA MIEJSCOWA
Najpopularniejszym czynnikiem wywołującym oziębienie miejscowe są pary gazów aplikowanych ze specjalnie dostosowanych do tego urządzeń. Można do tego celu wykorzystywać także specjalne rękawy (tzw. cryo-caff) zakładane na kończynę a następnie wypełniane lodowatą wodą oraz zimne okłady i zawijania z wykorzystaniem lodu i żelu. Jednak najskuteczniejszym ze znanych obecnie sposobów jest schładzanie ciekłym azotem, którego temperatura u wylotu dyszy oscyluje w zależności od czynników zewnętrznych i rodzaju aparatu od minus 100 do minus 180ºC . Oprócz azotu używa się też dwutlenku węgla oraz nadmuchu zimnego powietrza jednak są one mniej wydajne. Samo miejscowe leczenie zimnem polega na obniżeniu temperatury skóry oraz tkanek głębiej położonych ale na niewielkiej powierzchni w przeciwieństwie do krioterapii ogólnej kiedy schładzanie jest powierzchowne ale obejmuje cały ustrój. Pojedynczy zabieg w zależności od wskazań, wielkości schładzanej powierzchni i stanu chorego trwa 1-3 min i może być powtarzany kilkukrotnie wciągu dnia. Wykorzystując krioterapię możemy uzyskiwać jednocześnie efekt przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwobrzękowy.
POLE MAGNETYCZNE (MAGNETOTERAPIA)
Wskazania: choroba zwyrodnieniowe stawów,RZS, choroba Sudecka,urazy sportowe mięśni, kości, stawów i ścięgien, zaburzenia krążenia obwodowego, nerwobóle, trudno gojące się rany i oparzenia.
Efekty biologiczne pola magnetycznego to stymulacja krążenia obwodowego, mobilizacja mikrokrążenia, intensyfikacja procesów oddychania komórkowego, zwiększenie wychwytywania tlenu przez tkanki, działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przyśpieszenie procesu wzrostu kostnego, działanie immunostymulacyjne, wpływ na wolne rodniki tlenowe, wpływ na szybkość przepływu bodźców (aferentnych i eferentnych) przez oddziaływanie na synapsy nerwowe, przyśpieszenie procesu regeneracji tkanek miękkich i zrostu kostnego
LASER
Terminem laser określa się urządzenia emitujace promieniowanie laserowe ( z ang. laser - wzmocnienie światła przez stymulowaną emisję promieniowania) Wpływ lasera na żywe tkanki jest bardzo szeroki, co wykorzystuje również fizjoterapia (fizykoterapia). Potwierdzony jest wpływ lasera na zmiany w potencjale błony komórkowej, wydzielaniu neuroprzekaźników, usprawnianie dysocjacji (zastapic normalnym slowem) hemoglobiny, zwiekszenie syntezy RNA i kolagenu oraz pobudzenie innych procesów fizjologicznych i to już po jednorazowym napromieniowaniu małą dawką (0,1J/cm2). Stwierdzono także pozytywny wpływ promieniowania laserowego na leczenie uszkodzeń i stanów zapalnych tkanek miękkich a szczególnie w gojeniu ran i owrzodzeń. Stymulacja laserowa wspomaga również leczenie złamań kości poprzez usprawnienie formowania się kostniny w miejscu złamania.
ULTRADZWIEKI
oferujemy ultradźwięki, fonoforeza, terapia łączona (połączenie ultradźwięków z zabiegiem elektroterapii)
ZABIEGI ELEKTROTERAPII

Oferujemy: prądy TENS, interferencyjne (4-polowe, 2-polowe, izoplanarne, dipolowe) stymulację rosyjską (prądy Kotza), fale o średniej częstotliwości,prądy diadynamiczne,prąd galwaniczny (jonoforeza) prądy: Traberta, Leduca, prąd faradyczny, neofaradyczny, fale H, terapia łączona (połączenie ultradźwięków z wieloma rodzajami prądów)
KINESIOTAPING
Jest japońską metodą usprawniania opracowaną przez doktora Kenzo Kase, której początki sięgają w Azji lat 70 XX wieku. Na kontynencie europejskim rozwinęła się pod koniec lat 1990 – tych. Polega na oklejaniu („tapowaniu”) wrażliwych obszarów ciała specjalnie skonstruowanymi plastrami (taśmami) Kinesio Tex®. O skuteczności zabiegu decyduje nie tylko sam plaster ale również zastosowanie odpowiedniej techniki naklejania dobranej właściwie do schorzenia. Dużą zaletą kinesiotapingu jest fakt, że nie ogranicza ruchów w stawach i nie stanowi żadnej przeszkody w prowadzeniu dotychczasowego stylu życia. Metoda znajduje zastosowanie właściwie przy każdej dysfunkcji układu mięśniowo-stawowego, działając również na układ nerwowy, limfatyczny i powięzie ciała. Japońskie plastry cieszą się obecnie największa popularnością jako profilaktyka w prewencji urazów sportowych, w rehabilitacji neurologicznej, ortopedii i traumatologii, reumatologii, oraz ginekologii. Coraz częściej sprawdzają się również w rehabilitacji pediatrycznej, będąc dobrze tolerowanymi przez dzieci oraz stanowiąc ciekawy, kolorowy element terapii.
Solux/Solmed
Solux, Solmed i inne tego typu urządzenia (najczęściej lampy) są tzw. promiennikami i jak wskazuje nazwa służą do emisji promieniowania świetlnego. Mogą emitować różne rodzaje promieniowania w zależności od zastosowanego filtra. Najczęściej stosowanymi promieniowaniami w lecznictwie są promieniowanie podczerwone. Wskazaniem do naświetlania promieniowaniem podczerwonym są przewlekłe i podostre zapalenie stawów oraz tkanek okołostawowych, nerwobóle oraz zespoły bólowe, stany po przebytym zapaleniu skóry i tkanek miękkich pochodzenia bakteryjnego. Naświetlenia mogą być stosowane jako zabieg wstępny przed masażem czy kinezyterapią.
KINEZYTERAPIA
Jest bardzo ważnym narzędziem w rękach fizjoterapeuty ponieważ ruch jako środek leczniczy ma zdolność oddziaływania na wszystkie narządy naszego organizmu.Kinezyterapia to cała gama wszelkiego rodzaju ćwiczeń, biernych, czynnych, wspomaganych, w odciążeniu, czynnych wolnych i z oporem, relaksacji poizometrycznej(PIR), synergistycznych, redresyjnych, izometrycznych, oddechowych i innych. Posiada szerokie spektrum działania i znajduje zastosowanie min. w reumatologii, ortopedii, pulmonologii, neurologii, kardiologii.
MASAŻ

Masaż jest formą oddziaływania na ustrój przy wykorzystaniu bodźców mechanicznych (np. uciski, chwyty, rękoczyny) na tkanki w celu wywołania reakcji fizjologicznych. Wyróżniamy wiele rodzajów masażu. Ich nazwy wiążą się przeważnie ze sposobem oddziaływania lub miejscem pochodzenia. Jednym z najczęściej stosowanych obecnie rodzajów masażu jest masaż klasyczny.